Łazienka Łazienki

Zakochani w drewnie

Warszawa, 20.11.2017 r. Informacja prasowa Urządzając łazienkę szukamy równowagi pomiędzy naturalnym pięknem a wytrzymałością. Wzór drewna, zapisany wiernie na podłodze to sposób na efektowne wnętrza

Warszawa, 20.11.2017 r.
Informacja prasowa

Urządzając łazienkę szukamy równowagi pomiędzy naturalnym pięknem
a wytrzymałością. Wzór drewna, zapisany wiernie na podłodze to sposób
na efektowne wnętrza bez kompromisów. Kolor drewnianych desek i rysunek słojów ocieplają aranżację i z naturalną klasą wpasowują się do każdego stylu.

Drewno w łazience to marzenie wielu, niewiele osób ma jednak odwagę i możliwości,
by wprowadzić je do łazienkowej przestrzeni. Dlatego wyposażenie wzorowane na drewnie to rozwiązanie idealne – praktyczne, bo pozwala zapomnieć o ograniczeniach naturalnego, wrażliwego materiału, a jednocześnie – wykorzystać jego cały stylistyczny potencjał. Płytki ceramiczne, meble czy akcesoria imitujące drewno swoje wzory i kolory czerpią z natury. Płytki są także wytrzymałe, odporne na wodę i wilgoć. Przetrwają bez uszczerbku całe lata.

Skandynawia na podłodze
Niezwykle urzekający przepis na wykorzystanie drewna we wnętrzach mają Skandynawowie – chłodne kolory, przestrzenie pozbawione zbędnych dekoracji, stawiające na prostotę wyposażenie. Powinny się w nich pojawić naturalne lub wzorowane na naturalnych materiały – wzór drewna jest tu niemal obowiązkowym składnikiem. Może być obecny w postaci dodatków, ale głównym, wybijającym się na pierwszy plan elementem powinna być drewniana podłoga. Świetnie sprawdzą się inspirowane bielonym drewnem płytki gresowe Finwood White – o zimnym odcieniu lub te z cieplejszym wykończeniem – Chesterwood Cream. Dla miłośników starej, spękanej podłogi idealne będą płytki Sandwood White, na których doskonale odwzorowano sęki i naturalne rysy drewna. W koncepcie I Love Wood marki Cersanit płytki gresowe w wyjątkowy sposób odwzorowują strukturę i rysunek drewna. W skandynawskim wnętrzu nie może ich zabraknąć!

Klasyczny vintage
Miłośnicy ciemnego drewna również odnajdą inspirowane nim materiały. Wzór ten
o nasyconej, ciepłej kolorystyce, dobrze sprawdzi się na podłodze w pełnych niedbałej elegancji łazienkach, inspirowanych brytyjską klasyką. Taki właśnie klimat łatwo stworzymy przy użyciu płytek Royalwood w odcieniu brown, z konceptu I Love Wood. Płytki te układane w znaną z parkietów “jodełkę” to ukłon w stronę dawnych epok. Można nieco przełamać styl, żeby nie stał się zbyt dosłowny – w zestawieniu z ciemną, klasyczną podłogą świetnie wyglądać będą białe płytki ścienne imitujące tradycyjne kafle o lekko frezowanych brzegach. Równowagę osiągniemy również dodając stylizowane dekoracje i meble z przecieranego drewna. Uzyskamy wtedy przytulny klimat vintage.

A to już wiesz?  Czarno na białym

Minimalistyczny industrial
A może drewno w wydaniu “total look”? Jeśli decydujemy się na jego wzór zarówno na ścianach, jak i podłogach, dobrze żeby miało ten sam kolor i wykończenie. Warto postawić wtedy na płytki gresowe – te same możemy ułożyć w całym pomieszczeniu. Wtedy jednak musimy zdecydować się na neutralne dodatki – kolejny wzór drewna mógłby wprowadzić chaos. Ciemna, ale chłodna kolorystyka idealnie sprawdzi się w łazienkach inspirowanych industrialnym stylem. Płytki Finwood z konceptu I Love Wood w kolorze brązu przechodzącego w szarość stworzą doskonałe zestawienie z betonem architektonicznym
i industrialnymi elementami, takimi jak meble z metalowych rurek czy nowoczesny wieszak na ręczniki.

Dawka wielkomiejskiego szyku
W łazienkach wzór drewna można wykorzystać na wiele sposobów, znacznie przekraczających granice podłogi: od niewielkich dekoracyjnych insertów, przez wykończenie półek i wnęk, aż po meble.
Łazienkowe szafki w kolorze drewna wyglądają jak przeniesione z salonu, co może być sposobem na transformację łazienki w nowoczesny pokój kąpielowy. Jeśli kochamy jednocześnie współczesny design i urodę naturalnych materiałów, warto postawić na proste formy i modne odcienie. Dla wielbicieli wielkomiejskiego szyku idealne będą meble z kolekcji City, wykończone okleiną w kolorze szarego dębu o delikatnej fakturze naturalnego drewna. Staną się doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej, minimalistycznej, opartej na najwyższej jakości materiałach, łazienki.

Miłość do natury, związek na lata
Z czym łączyć wzór drewna w łazience? Pięknie będzie on wyglądał w zestawieniu z bielą ceramiki i płytek – kolor ten wydobędzie bowiem wszystkie niuanse jego rysunku. Połączony w aranżacji z szarą barwą betonu nada wnętrzu industrialny charakter. Kolory należy dawkować ostrożnie, choć niektóre odcienie drewna mogą dobrze wypaść np. w połączeniu z błękitem i zielenią, polubią się też z ceramiczną mozaiką.
Wzór drewna jest uniwersalnym rozwiązaniem do wnętrz, ma ponadczasowy charakter
i dopasuje się do wszelkich trendów. Jest nawiązaniem do natury, elementem przyrody
we wnętrzu. Łatwo się w nim zakochać; z gwarancją związku na długie lata.
***
Więcej informacji o płytkach z konceptu “I Love Wood” dostępnych jest w katalogu I Love Wood
Ceny i wymiary produktów z kolekcji City dostępne są na stronie internetowej Cersanit:
City http://www.cersanit.com.pl/collection/339/ccId/2/name/CITY/?state=1508415505419

A to już wiesz?  Mała powierzchnia, duży bałagan

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy