Akcesoria

Skutecznie i bez wysiłku

Łódź, 26 lutego 2019 r. Informacja prasowa ATLAS DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PO FUGACH EPOKSYDOWYCH Skutecznie i bez wysiłku Wyjątkowe właściwości fug epoksydowych sprawiają, że tego

Łódź, 26 lutego 2019 r.

Informacja prasowa

ATLAS DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PO FUGACH EPOKSYDOWYCH
Skutecznie i bez wysiłku

Wyjątkowe właściwości fug epoksydowych sprawiają, że tego typu spoiny są niezwykle wytrzymałe, a przy tym trudne do usunięcia. Nie straszne im działanie silnych środków chemicznych, są wodoszczelne (niemal zerowa nasiąkliwość) i mają też wysoką wytrzymałość mechaniczną.
Jak pozbyć się zabrudzeń powstałych po fachowcu, który niedokładnie wyczyścił spoinowaną powierzchnię? Czego użyć jeśli zechcemy wymienić spoinę na inną? W przypadku fug epoksydowych warto zastosować nowość: ATLAS DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PO FUGACH EPOKSYDOWYCH.

Możesz spać spokojnie
Fugi epoksydowe to produkty o wyjątkowej trwałości chemicznej i mechanicznej. Są przeznaczone do miejsc narażonych na intensywną eksploatację i przestrzeni w których stosuje się silne związki chemiczne (np. kwasy) czy z wodą stojącą – baseny, brodziki itp. Dlatego też na fugi te nie działa większość dostępnych na rynku środków.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fachowców, którzy na co dzień aplikują tego typu produkty, jak i dedykując ich zastosowanie w gospodarstwach domowych ATLAS opracował nowy produkt: ATLAS DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PO FUGACH EPOKSYDOWYCH – zarówno z okładzin ceramicznych, jak i szklanych.
Epoksyda już nie taka straszna
Usuwanie zabrudzeń powstałych po aplikacji fug epoksydowych, tzw. filmu ze świeżo nałożonej fugi i związanych resztek lub drobnych pozostałości, było zadaniem trudnym. Niejednokrotnie uszkodzeniu ulegały nie tylko spoiny, ale również okładziny ceramiczne. Obecnie wystarczy tylko jeden środek i kilka minut wolnego czasu, gdyż ATLAS DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PO FUGACH EPOKSYDOWYCH szybko rozpuszcza zabrudzenia (w zależności od grubości), a ich resztki wystarczy zmyć wodą za pomocą gąbki lub szczotki. Produkt jest bowiem mieszaniną rozpuszczalników i kwasów organicznych, które selektywnie oddziałują na polimer, rozpuszczają go i ułatwiają usunięcie z powierzchni.
Gdy chcemy zmienić spoinę
ATLAS DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PO FUGACH EPOKSYDOWYCH może być także stosowany w sytuacji, gdy konieczne jest usunięcie wierzchniej warstwy spoiny. By środek mógł zadziałać należy nanieść go równomiernie i pozostawić na około 12h. Po upływie tego czasu, wykorzystując odpowiednio twarde narzędzie, można przystąpić do usuwania starej, rozpuszczonej fugi epoksydowej. Należy jednak pamiętać o dokładnym zmyciu gąbką lub szczotką powierzchni.
Nowa linia produktów ATLAS
Środki czyszczące, impregnujące i pielęgnujące ATLAS to zestaw 15 produktów zarówno dla fachowców, jak i do stosowania w warunkach gospodarstw domowych. Dzięki wyjątkowym właściwościom są bezkonkurencyjne i znajdują zastosowanie tam, gdzie potrzebne jest uzyskanie wyjątkowego efektu bez obaw o uszkodzenie powierzchni. Więcej informacji na temat ATLAS DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PO FUGACH EPOKSYDOWYCH oraz innych nowych produktów znaleźć można na www.atlas.com.pl.
ATLAS DO USUWANIA ZABRUDZEŃ PO FUGACH EPOKSYDOWYCH dostępny jest w wygodnym, plastikowym opakowaniu o pojemności 1 litra.

A to już wiesz?  Wiosenne porządki czas zacząć

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy