Wiadomości Branżowe

BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI na PG startuje 20 maja

BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI na PG startuje 20 maja
Ponad 180 intrygujących imprez popularnonaukowych – warsztatów, wykładów, pokazów, filmów i konkursów – zaplanowaliśmy na tegoroczny Bałtycki Festiwal Nauki. Zapraszamy na Politechnikę Gdańską w dniach 20–25 maja. Wstęp wolny.Aż pięć dni spędzić można na pożytecznej zabawie, która nie tylko odkrywa piękno nauki, ale i oswaja ze światem nauk technicznych i przyrodniczych.– Każdy festiwal nauki na Politechnice Gdańskiej jest okazją do spotkania z niezwykłą wiedzą. Pracownicy oraz studenci wszystkich wydziałów i uczelnianych centrów zaangażowali się w tworzenie festiwalowych atrakcji, zatem grafik jest bardzo zróżnicowany. Wystarczy wymienić choćby kilka tematów zajęć, które zaplanowaliśmy: „Magia fraktali”, „Codzienność w skali mikro”, „Za co kochamy czekoladę” czy też „Piknik z geodezją”- mówi prof. Henryk Krawczyk, rektor PG.W planie BFN na naszej uczelni są zarówno spotkania adresowane do dorosłych, młodzieży szkolnej, jak i do dzieci. Mocy atrakcji dla najmłodszych można

Ponad 180 intrygujących imprez popularnonaukowych –  warsztatów, wykładów, pokazów, filmów i  konkursów –  zaplanowaliśmy na tegoroczny Bałtycki Festiwal Nauki. Zapraszamy na Politechnikę Gdańską w  dniach 20 – 25 maja. Wstęp wolny.

Aż pięć dni spędzić można na pożytecznej zabawie, która nie tylko odkrywa piękno nauki, ale i  oswaja ze światem nauk technicznych i  przyrodniczych.

– Każdy festiwal nauki na Politechnice Gdańskiej jest okazją do spotkania  niezwykłą wiedzą. Pracownicy oraz studenci wszystkich wydziałów i  uczelnianych centrów zaangażowali się w  tworzenie festiwalowych atrakcji, zatem grafik jest bardzo zróżnicowany. Wystarczy wymienić choćby kilka tematów zajęć, które zaplanowaliśmy: “Magia fraktali”, “Codzienność w  skali mikro”, “Za co kochamy czekoladę” czy też “Piknik  geodezją”- mówi prof. Henryk Krawczyk, rektor PG.

W  planie BFN na naszej uczelni są zarówno spotkania adresowane do dorosłych, młodzieży szkolnej, jak i  do  dzieci. Mocy atrakcji dla najmłodszych można spodziewać się na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza, gdzie pod okiem naukowców i  studentów dzieci będą miały szansę wykonać wiele ciekawych doświadczeń  dziedziny fizyki i  chemii.

Warto podkreślić, iż najwięcej spotkań  nauką zaplanował Wydział Chemiczny. Spis wszystkich imprez znajduje się na  stronie festiwalu.

T ­egoroczny, dwunasty już Bałtycki Festiwal Nauki wpisuje się w  obchody 110-lecia działalności Politechniki Gdańskiej

Czytaj także:  Warsztaty w  Rivierze.  

Ĺšródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Brunei - pomyślne zakończenie programu badań sejsmicznych 3D

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy