Aktualności Biznes Przemysł

OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer

OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer
że OnRobot, producent oprzyrządowania dla robotów współpracujących, wprowadził na rynek Quick Changer – rozwiązanie do zmiany narzędzi w aplikacjach współpracujących. Quick Changer jest najlżejszym i najmniejszym rozwiązaniem w swojej

Data publikacji: 2018-10-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer
Kategoria: Przemysł, BIZNES

że OnRobot, producent oprzyrządowania dla robotów współpracujących, wprowadził na rynek Quick Changer – rozwiązanie do zmiany narzędzi w aplikacjach współpracujących. Quick Changer jest najlżejszym i najmniejszym rozwiązaniem w swojej kategorii.

OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer Przemysł, BIZNES - że OnRobot, producent oprzyrządowania dla robotów współpracujących, wprowadził na rynek Quick Changer – rozwiązanie do zmiany narzędzi w aplikacjach współpracujących. Quick Changer jest najlżejszym i najmniejszym rozwiązaniem w swojej kategorii.

Warszawa, 5 października 2018 r. – Firma OnRobot, światowy lider rynku onarzędziowania końcowego ramion robotycznych (ang. EOAT, end-of-arm tooling), przygotowała nowy opatentowany zmieniacz narzędzi do aplikacji współpracujących, opracowany przez firmę Purple Robotics, niedawno zakupioną przez OnRobot. Ważący zaledwie 200 gramów Quick Changer w minimalnym stopniu zmniejsza udźwig robota. Dzięki zwartej budowie, bardzo niewiele oddala od robota centralny punkt narzędzia (TCP), przez co minimalizuje obciążenie przegubów robotycznych. Quick Changer zwalnia narzędzia jednym kliknięciem, a wstawiane narzędzia są automatycznie prawidłowo ustawiane z powtarzalnością do ±0,02 mm. Quick Changer może być stosowany w dowolnych ramionach robotycznych, dronach lub innych urządzeniach wyposażonych w kołnierz zgodny z normą

sISO-9409-1.

 

„Operatorzy nie muszą już stosować ciężkich nieporęcznych zmieniaczy narzędzi z wystającymi spiczastymi uchwytami i ostrymi płytami” – mówi Lasse Kieffer, były prezes firmy Purple Robotics, obecnie pracujący w Dziale Badawczo-Rozwojowym firmy OnRobot. „Quick Changer umożliwia ludziom i cobotom bezpieczną i niezawodną współpracę ramię w ramię”.

Prezes OnRobot, Enrico Krog Iversen, traktuje Quick Changer jako element nieustającego zaangażowania swojej firmy w innowacje w obszarze robotyki współpracującej. „Podobnie jak nasze pozostałe onarzędziowanie ramion robotycznych, Quick Changer jest także w pełni ‘współpracujący’, przez co rozumiemy prostotę jego obsługi, ekonomiczność i brak ostrych krawędzi”.

 

Parametry Quick Changer:

Łatwa i szybka wymiana narzędzi
W pełni współpracujący, bez ostrych krawędzi
Udźwig do 10 kg
Wysoka powtarzalność
Najlżejszy wśród podobnych urządzeń
Najniższy wśród podobnych urządzeń
Zgodny z kołnierzami ISO 9409-1, typ 50-4-M6
Zdublowany mechanizm blokady
Opatentowane rozwiązanie techniczne

A to już wiesz?  Mieszkanie z najemcą - czy opłaca się je kupić?

 

O firmie OnRobot

Firma OnRobot z siedzibą w Odense w Danii oferuje rozwiązania techniczne — zarówno sprzęt jak i oprogramowanie — wykorzystywane w robotach współpracujących (cobotach). OnRobot rozwija chwytaki, czujniki i inne elementy wyposażenia cobotów, ułatwiające wykorzystywanie ich w zastosowaniach takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i spawanie.  Firma planuje nabywanie i rozwijanie dodatkowych technologii przy globalnym wsparciu. Oprócz centrali w Danii, OnRobot ma obecnie biura handlowe w Niemczech, Chinach, USA, Hiszpanii, Malezji i na Węgrzech. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com.

 

Kontakt z firmą:

OnRobot A/S

Nora Bereczki

Global Marketing Manager

Teglvaerksvej 47H
5220 Odense SØ
Denmark

Tel. +49 (0)36-70 327 8594

E-Mail: [email protected]

 

Kontakt z agencją PR:

Omega Communication

Zofia Bielska

[email protected], tel. +48 22 854 16 34, 882 502 401

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
OnRobot wprowadza na rynek Quick Changer Przemysł, BIZNES - że OnRobot, producent oprzyrządowania dla robotów współpracujących, wprowadził na rynek Quick Changer – rozwiązanie do zmiany narzędzi w aplikacjach współpracujących. Quick Changer jest najlżejszym i najmniejszym rozwiązaniem w swojej kategorii.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy