Aktualności Biznes Przemysł

Pompy przewodowe stosowane w transporcie bentonitu

Pompy przewodowe stosowane w transporcie bentonitu
• Zastosowywanie w aplikacjach ściernych, gdzie pompy śrubowe ulegają szybkiemu zużyciu • Pompy Bredel APEX15 wykazują znacznie większą trwałość niż pompy śrubowe • Stwierdzono znaczącą poprawę niezawodności w ciągu trzech lat od

Data publikacji: 2016-02-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pompy przewodowe stosowane w transporcie bentonitu
Kategoria: Przemysł, BIZNES

• Zastosowywanie w aplikacjach ściernych, gdzie pompy śrubowe ulegają szybkiemu zużyciu • Pompy Bredel APEX15 wykazują znacznie większą trwałość niż pompy śrubowe • Stwierdzono znaczącą poprawę niezawodności w ciągu trzech lat od instalacji

Pompy przewodowe stosowane w transporcie bentonitu Przemysł, BIZNES - • Zastosowywanie w aplikacjach ściernych, gdzie pompy śrubowe ulegają szybkiemu zużyciu • Pompy Bredel APEX15 wykazują znacznie większą trwałość niż pompy śrubowe • Stwierdzono znaczącą poprawę niezawodności w ciągu trzech lat od instalacji

 

Pompy przewodowe stosowane w transporcie bentonitu na przykładzie wodociągów w RPA

 

 

Duża platforma wodociągowa w RPA korzysta z pompy perystaltycznej Bredel APEX15 od Watson-Marlow Fluid Technology Group. Pompy APEX są skuteczniejsze od pomp śrubowych w aplikacjach, które kontrolują przepompowywanie bentonitu do wód źródłowych, biorących udział w procesie flokulacji. Bentonit to naturalnie występujący kwarc kryształowy, pochodzący z gliny. Ścierna właściwość substancji może spowodować kosztowne uszkodzenia pomp śrubowych – czynnik, który nie występuje podczas korzystania z technologii wysokociśnieniowych pomp APEX.

 

 

Państwowe zakłady Umgeni Water to największy, masowy dostawca wody pitnej w prowincji KwaZulu-Natal na wschodnim wybrzeżu RPA. Zakład dostarcza obecnie 426 milionów metrów sześciennych wody pitnej do sześciu odbiorców komunalnych.

 

Brak zatorów lub zużycia ściernego

Konwencjonalne sposoby usunięcia zawieszonego, koloidalnego materiału z wody obejmuje chemiczną koagulację małych cząstek koloidalnych i flokulacji tych cząstek w większe formy kłaczków. Bentonit jest dodawany, gdy skierowana do flokulacji woda zawiera zbyt mało cząstek do przeprowadzenia skutecznie tego procesu.

 

Niektóre zakłady Umgeni Water, doświadczyły trudności przy wykorzystaniu pomp śrubowych w wyniku aplikacji bentonitowej, która zazwyczaj ma miejsce około raz w miesiącu. Po uruchomieniu, pompa śrubowa natychmiast zaczyna pracować na sucho ze względu na właściwości bentonitu. Linia ssąca może czasami się zablokować, co powoduje uszkodzenie statora pompy.

 

Mając na uwadze wprowadzenie procesów aplikacyjnych bentonitu w zakładach Amanzimtoti Umgeni Water, zdecydowano o przetestowaniu alternatywnych technologii pomp. Po analizie rynku, wybrano pompę perystaltyczną Bredel APEX15 firmy Watson-Marlow.

A to już wiesz?  RX 20 w pakietach dla przemysłu

 

 

Poprawa niezawodności

 

W zakładach Amanzimtoti torby bentonitu wyładowywane są do 3000 litrowego zbiornika przejściowego, a następnie mieszane. Używając pompy Bredel APEX pracującej na mniej niż 3 bar, ciekły materiał ścierny jest następnie pompowany w taki sposób, aby cząstki stałe były utrzymywane w zawiesinie. Co najważniejsze, działanie dwóch pomp perystaltycznych APEX15, można odwrócić, jeśli wystąpi zator, a następnie uruchomić w odpowiednim kierunku po zażegnaniu problemu. W rezultacie, pompy znacznie poprawiły niezawodność linii w zakładzie Amanzimtoti w ciągu trzech lat od ich wdrożenia.

 

Zaprojektowane, aby skutecznie działać we wszystkich aplikacjach pomiarowych i transferowych od 2,8 do 6200 l/h przepływu, pompy APEX są teraz pierwszym wyborem w zakładach wodociągowych na całym świecie. Oferujące solidną i niezawodną konstrukcję. Innowacyjne pompy perystaltyczne zostały zaprojektowane, by gwarantować jak najdłuższy czas pracy i ciągłość obsługiwanego procesu.

 

 

Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) jest światowym liderem na rynku pomp perystaltycznych oraz sinusoidalnych i powiązanych technologii transportu płynów. Pozycja WMFTG zbudowana jest na ponad 60 letnim doświadczeniu w dostarczaniu sprzętu i wiedzy eksperckiej. Z ponad milionem pomp działających na całym świecie, mamy pewność, że oferowane przez nas produkty są sprawdzone i niezawodne.

WMFTG jest spółką zależną notowanej na angielskiej giełdzie Spirax-Sarco Engineering plc (LSE: SPX), firmy, zatrudniającej ponad 5000 osób we wszystkich zakątkach globu. Watson-Marlow Fluid Technology Group składa się z ośmiu uznanych marek, każdej posiadających pole ekspertyzy, oferującym naszym klientom najlepsze rozwiązania spersonalizowane do ich  zapotrzebowań:

Watson-Marlow Pumps: Pompy perystaltyczne  dla zastosowań biofarmaceutycznych i przetwórczych
Watson Marlow Tubing: precyzyjne rury i węże do transportowania materiałów, w tym materiałów żrących i ścieralnych
Bredel:  wysokociśnieniowe pompy wężowe o dużej przepustowości
Alitea: unikalne rozwiązania perystaltyczne dla producentów oryginalnego wyposażenia (OEM)
Flexicon: systemy aseptycznego napełniania i zamykania płynów
MasoSine: specjalistyczne pompy sinusoidalne do zastosowań w przemyśle spożywczym, chemicznym i kosmetycznym
Biopure: zaawansowane systemy łączenia węży i tub jednorazowego użytku
Asepco: sterylne zawory i miksery magnetyczne dla przemysłu biofarmaceutycznego

A to już wiesz?  Rezydencja Barska z pozwoleniem na użytkowanie!

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pompy przewodowe stosowane w transporcie bentonitu Przemysł, BIZNES - • Zastosowywanie w aplikacjach ściernych, gdzie pompy śrubowe ulegają szybkiemu zużyciu • Pompy Bredel APEX15 wykazują znacznie większą trwałość niż pompy śrubowe • Stwierdzono znaczącą poprawę niezawodności w ciągu trzech lat od instalacji
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy