Aktualności Biznes Przemysł

Roboty Universal Robots na targach Warsaw Pack: stoisko BOSKY

Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących - zaprasza na stoisko partnera, Grupy BOSKY, podczas targów Warsaw Pack w dniach 5 - 7

Data publikacji: 2019-03-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Roboty Universal Robots na targach Warsaw Pack: stoisko BOSKY
Kategoria: Przemysł, BIZNES

Universal Robots – pionier i lider na rynku robotów współpracujących – zaprasza na stoisko partnera, Grupy BOSKY, podczas targów Warsaw Pack w dniach 5 – 7 marca.

Roboty Universal Robots na targach Warsaw Pack: stoisko BOSKY Przemysł, BIZNES - Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących - zaprasza na stoisko partnera, Grupy BOSKY, podczas targów Warsaw Pack w dniach 5 - 7 marca.

Universal Robots – pionier i lider na rynku robotów współpracujących – zaprasza na stoisko partnera, Grupy BOSKY, podczas targów Warsaw Pack w dniach 5 – 7 marca.

 

Możliwości robotów współpracujących Universal Robots w zakresie automatyzacji procesów pakowania będą prezentowane na stoisku nr 66 w hali E, Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie. Eksperci Universal Robots oraz Grupy BOSKY przedstawią zwiedzającym zastosowanie cobota UR5e, automatyzującego końcowy etap pakowania – paletyzację.

 

Targi Warsaw Pack odbędą się w Ptak Expo w Nadarzynie. W dniach 5 – 6 marca są otwarte w godz. 10.00 – 16.00, zaś 7 marca – w godz. 10.00 – 15.00. Roboty Universal Robots będą prezentowane na stoisku Grupy BOSKY: numer 66, hala E.

 

Zapotrzebowanie na roboty współpracujące (ang. collaborative robots, cobots) jest wyraźnym trendem w światowym przemyśle opakowaniowym. Coboty cechuje elastyczność, łatwość programowania i przezbrojenia do nowego procesu oraz bezpieczeństwo pracy w bezpośredniej bliskości człowieka. Dzięki temu mogą wspierać przedsiębiorstwa w szerokim zakresie procesów związanych z pakowaniem, także w kontekście indywidualizacji opakowań lub produkcji małoseryjnej. Automatyzacja mieszana z wykorzystaniem robotów współpracujących może być także odpowiedzią na trudną sytuację na rynku pracy.

 

Optymalizacja pakowania z robotami UR – przykłady z rynku

 

Cascina Italia zajmuje się przetwarzaniem w przemyśle spożywczym. Zastosowany w zakładzie robot UR5 odpowiada za pakowanie około 1,5 miliona jaj dziennie, odciążając pracowników od uciążliwych i powtarzalnych czynności. Robot przygotowuje pudełka zawierające 144 kartony po 10 jaj. Jego niewielkie rozmiary umożliwiają instalację bezpośrednio na linii produkcyjnej bez zajmowania cennej przestrzeni hali fabrycznej.

A to już wiesz?  Regamet – Orzeł wśród blach w letniej kampanii promocyjnej

Firma Minitüb, dostarczająca produkty dla weterynarii, wykorzystuje robota UR5 do pakowania gotowych produktów do worków. Ramię robota pakuje średnio na minutę 40 torebek z gotowymi produktami. Robot współpracujący UR5 znajduje się obok taśmy przenośnika i jego zadaniem jest przechwytywanie spadających na taśmę torebek. Dzięki zamocowanym do ramienia robota przyssawkom, UR5 przechwytuje torebki pomimo ich gładkiej powierzchni.

O Bosky

Grupa BOSKY od niespełna 25 lat z dumą i pasją doskonali swoją ofertę w zakresie automatyzacji procesu pakowania. Firma dostarcza pojedyncze maszyny, wdraża kompletne linie pakujące, zapewnia profesjonalne projektowanie, odpowiadające indywidualnym potrzebom Klienta. Strategia Bosky wynika z dążenia do budowania z Klientem partnerskiej relacji, opartej na zaufaniu i służącej długotrwałej współpracy. Grupa BOSKY reaguje na wyzwania przyszłości poprzez BOSKY +, część oferty skoncentrowanej na współpracy i ergonomii. Gama najwyższej klasy maszyn, cobotów, akcesoriów i oprogramowania firm trzecich dostępna w ramach BOSKY+ jest przeznaczona dla praktycznie wszystkich klientów w Polsce – niezależnie od branży i wielkości. Urządzenia takie jak ErgoPack, Palomat, Hovmand i Universal Robots cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ergonomiczne zastosowanie oraz wysoką jakość, łatwość obsługi i szybki zwrot z inwestycji. Więcej informacji: www.bosky.pl

 

O Universal Robots

Firma Universal Robots powstała w 2005 roku w celu rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Polsce, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2018 r. przychód Universal Robots wyniósł 234 mln USD. Więcej informacji na www.universal-robots.com/pl/ oraz www.blog.universal-robots.com/ 

A to już wiesz?  Nexity podsumowuje 2017 rok

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Roboty Universal Robots na targach Warsaw Pack: stoisko BOSKY Przemysł, BIZNES - Universal Robots - pionier i lider na rynku robotów współpracujących - zaprasza na stoisko partnera, Grupy BOSKY, podczas targów Warsaw Pack w dniach 5 - 7 marca.
Hashtagi: #Przemysł #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy